Затятий криптопроповідник посилює «обезжирювання» потенційної пастви.
Олександр Орловський, продавець сумнівних курсів по збагаченню на криптовалютах, в гонитві за грошима спраглих до швидкого збагачення українців об’єднав зусилля з лихварями із ФК «Фангарант Груп». Як пише Олекса Штучний в своїй статті для проектів CRiME і [гучні справи], про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.
Як випливає із заочного рішення Буринського районного суду Сумської області (від 20 листопада минулого року), ще у 2023-му Орловський Олександр (або хтось із підставних ФОП з його секти під назвою Financial Freedom Academy) уклав договір факторингу з ТОВ «Фінансова компанія «Фангарант Груп» (працює під торговою маркою «ПлатиПізніше™»).
За цим договором фінкомпанія сплачувє криптосекті Орловського за «просвітлення» незаможних студентів. Бо вони не спроможні заплатити з власної кишені десятки тисяч гривень за жадані «знання», які, як запевняє в рекламі своїх курсів Олександр Орловський, відкриють шлях до фінансового успіху якщо не сьогодні, то вже завтра. Але замість «тисячі доларів з нуля за кілька тижнів» до таких студентів за кілька місяців приходять колектори.
Рахунки, які виставляє FFA-спільнота за «навчання», досить солідні
У згаданому судовому рішенні говориться, що мешканець Сумщини Ігор Рапута, рік тому наслухавшись обіцянок Орловського, вирішив придбати «послуги з навчання по криптовалюті FFA» вартістю 19102 грн 04 коп. Оскільки у Ігоря такої суми не було, Олександр Орловський запропонував йому розстрочку. Тобто, відправив у фінансову кабалу до «Фангарант Груп».
Наскільки корисні навчальні курси, якими торгує наш криптопроповідник, яскраво ілюструє досвід пана Рапути і судові документи. «Цінні» знання і наставництво Орловського, придбані Ігорем у кредит під шалені відсотки, не дозволили йому повернути борг навіть наполовину. Ігор Рапута заборгував фінкомпанії «Фангарант Груп» майже 19 тис. грн, з яких 3700 грн – штрафні санкції. Не здивуюсь, якщо Рапута «спалив» ще більшу суму, інвестуючи у крипту під чуйним керівництвом ментора Орловського.
Так чи інакше, «Фангарант Груп» подав на Рапуту до суду і виграв. Тепер у цього чолов’яги заблоковані банківські рахунки і арештоване майно. Ось і весь фінансовий успіх, до якого привів цього «студента» Олександр Орловський.
У мене є побоювання, що таких колекторських судових процесів проти обманутих адептів Орловського набагато більше, ніж один, оскільки судові документи в останні роки часто публікуються з величезною затримкою (буває, не публікуються взагалі).
Варто звернути увагу на період, коли відбувалося «плідне» навчання Рапути у FFA-спільноті: весна-літо 2024-го. Саме тоді Олександр Орловський втягнув свою паству у криптоавантюру, через яку його «студенти» втратили ледь не всі заощадження (ми про це докладно згадували у нашому розслідуванні «Криптоаферист Олександр Орловський наплював на засторогу регуляторів»). Ходили навіть чутки, що адепти Financial Freedom Academy тоді сумарно втратили $4 млн.
Інше питання до фінкомпанії «Фангарант Груп». Чи знає її кінцевий бенефіціар Віталій Курушкін, що він фактично бере участь у залученні коштів громадян у інвестпроект з очевидними ознаками шахрайства? Адже ще минулого року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) внесла до списку сумнівних інвестиційних проектів три відгалуження Financial Freedom Academy – FFA Crypto RISE, FFA Crypto Capitalist та FFA Crypto (в останнє, до речі, був вляпався згаданий Рапута).
У той же час керівництву НКЦПФР слід було б звернути увагу, що Віталій Курушкін і його фінкомпанія де-факто допомагають Орловському «обезжирювати» і так незаможних українців на підставі ліцензії, виданої самою ж Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку.
Олександр Орловський є фігурантом кількох журналістських розслідувань, у профільних Telegram-каналах та пабліках про нього говорять як про шахрая-інфоцигана. Однак до його секти замість розорених і розчарованих «прихожан» приєднуються (якщо вірити словам цього гуру) сотні і тисячі нових. Чому?
Бо коли пересічна людина набере у пошуковику запит «Олександр Орловський», на неї вивалиться купа реклами, яку розмістив сам Олександр Орловський (вірніше, організація, яка за ним стоїть, але про це іншим разом).
Олександр Орловський активно використовує стратегії управління репутацією в пошукових системах (SERM) для покращення свого іміджу в інтернеті. Після серії журналістських розслідувань і «чорної мітки» від НКЦПФР, Орловський Олександр посилив просування послуг Financial Freedom Academy через онлайн-медіа, публікуючи рекламні статті як на центральних, так і на регіональних ресурсах. Ці матеріали часто маркуються як комерційні або залишаються без відповідних позначок, що може вводити аудиторію в оману.
Крім того, Олександр Орловський активно рекламує свої послуги в соціальних мережах, намагаючись створити позитивний образ успішного криптоінвестора. Водночас, негативні відгуки та критичні матеріали про його діяльність старанно видаляються або витісняються з результатів пошуку за допомогою публікації великої кількості позитивних або нейтральних статей.
Таким чином Олександр Орловський отримує:
Витіснення негативних матеріалів
Формування позитивного іміджу
Залучення нових клієнтів
Інвестиції Financial Freedom Academy в репутацію Орловського за місяць співставні з витратами (а вони, повторюсь, чималі) групи «студентів» на навчання FFA.
Наприклад, наприкінці січня Олександр Орловський розмістив іміджеву публікацію під виглядом авторської колонки в одному поважному інтернет-виданні, яке сором’язливо замовчало, що надрукувало «заказуху».
Інше таке ж поважне видання повелося зі своїми читачами більш чесно і, публікуючи матеріал з таким же змістом відверто вказало, що взяло за нього гроші.
Прайс-лист цього чесного видання знаходиться у відкритому доступі, тож ми легко можемо дізнатися, скільки Олександр Орловський заплатив лише за одну публікацію на одному сайті. Мова йде про 15 тис. грн. без урахування податку на додану вартість.
Додати іще 20% ПДВ, і можна було б викупити Ігоря Рапуту із боргової кабали, в яку його завів Олександр Орловський. Однак криптопроповідник радше вкладатиме гроші ошуканих «студентів» у залучення нових більш платоспроможних послідовників.
Останнім часом маркетингові ходи FFA-спільноти стають все більш агресивними і, на перший погляд, безглуздими.
На заставці цього відео з офіційного Youtube -каналу Орловського у двох словах міститься вся суть маркетингової кампанії пройдисвіта.
Ні, Олександр Орловський у ролику не займається самовикриттям, визнаючи, що платити грубі гроші за його курси – цілковита дурість. Там він стверджує, що дурні люди багатші і успішніші за розумників, бо менше думають, а більше діють. Тому, мовляв, і ти дій – плати мені за навчання, і скоро казково розбагатієш на крипті під моїм чуйним наставництвом.
На відео Олександр Орловський майже 20 хвилин несе ахінею, маніпулює і відверто бреше. Однак підозрюю, що знайдеться чимало людей, які після перегляду ролику цілком серйозно задумались, а чи не вступити їм до «академії» Орловського.
Той, хто писав сценарій цього ролику і промову Орловському, явно вправний психолог. Якщо ви не хочете витрачати час на маніпулятивний відеоряд і маячню задіяного «актора», коротко і схематично розберемо те «кіно».
Тож що ми там маємо:
Маніпуляція через протиставлення
Заклик діяти без роздумів
Відволікання від реальних причин успіху
Згадане відео криптопройдисвіта є одним із елементів ефективної маркетингової моделі. Вона відома як лійка або воронка продажів.
Олександр Орловський, як і багато інших інфоциган, а також засновників фінансових пірамід та шахраїв іншого штибу, активно використовує відеоворонки продажів — спеціально продумані серії відео, які поступово підводять людину до покупки його курсів або «фінансових послуг».
Як це працює?
Залучення уваги (безкоштовний контент)
Прогрів аудиторії
Перехід до оферу (продаж курсів)
Створення штучного дефіциту
«Монетизація» неплатоспроможних «клієнтів» через кредитні пропозиції
Тож якщо людина замислилась про купівлю курсів Орловського, їй варто поставити собі одне питання: «Якби я сам заробляв десятки і сотні тисяч доларів на крипті, чи витрачав би я купу часу і зусиль на навчання інших?» Чесно кажучи, особисто я відповів би «так», але за умови, що навчання крипті приносить не менше, а той більше грошей, ніж сама крипта.
/далі буде/
Олекса Штучний, спеціально для проектів CRiME і [гучні справи]
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.