[гучні справи]

Лісовим охоронцям загрожує п’ять років ув’язнення.

Екологічна прокуратура відкрила кримінальну справу через незаконну вирубку пралісу під час будівництва дороги, що веде до полонини Руна. Правоохоронці подали в суд на ДП «Ліси України» з вимогою погодити створення пралісової пам’ятки природи у лісництві «Шипот», передає Zaxid.net.

Як повідомили в Офісі генпрокурора, під час огляду місця незаконної рубки на ділянці 0,5 га виявлено 114 пнів свіжозрубаних дерев бука віком до 200 років. Підставою для проведення робіт був лісорубний квиток, виданий у лютому 2025 року.

«Попри наявність висновку про статус пралісів, у лісництві “Шипот” ДП “Ліси України” здійснено вирубку дерев під будівництво лісової дороги, яка веде до полонини Руна. Територія, де проводиться рубка, є пралісами та входить до складу спроєктованої пралісової пам’ятки природи загальнодержавного значення “Праліси лісництва “Шипот”. Вирубка там дерев є грубим порушенням законодавства, адже у пралісах суворо забороняється будь-яка діяльність, повʼязана із втручанням в життя екосистеми», – зазначили правоохоронці.

У прокуратурі нагадали, що у 2019 році наукові установи та екологічні організації обстежили унікальний ландшафт загальною площею понад 860 га, офіційно визнали цю територію пралісами, а висновок погодив директор колишнього Перечинського лісгоспу. Однак у 2024 році ДП «Ліси України» безпідставно відмовило у погодженні створення пралісової пам’ятки природи.

Наразі Ужгородська окружна прокуратура пред’явила позов до Київського окружного адміністративного суду в інтересах держави з вимогою зобов’язати ДП «Ліси України» погодити створення пам’ятки. За незаконну вирубку у заповідних лісах відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 246 КК України. Санкція статті передбачає від 25,5 тис. до 34 тис. грн штрафу або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або ув’язнення на той самий строк.

15 квітня Всесвітній фонд охорони природи оприлюднив супутникові знімки нової дороги у лісництві «Шипот», для зведення якої знищили частину пралісу поблизу полонини Руна. У ДП «Ліси України» відповіли, що дорога необхідна для проведення лісогосподарських робіт, охорони і захисту лісів, а проєкт, замовлений карпатською філією держпідприємства, пройшов всі необхідні погодження. Перед цим депутати Тур’є-Реметівської сільської ради дозволили збудувати на Полонині Руна 30 вітрогенераторів.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка