[гучні справи]

Суддя Господарського суду Києва Анатолій Івченко у 2012 році задовольнив позов Міноборони РФ до Кабінету міністрів України про стягнення 3,1 мільярда гривень.

До судді Господарського суду Києва Анатолія Івченка застосували запобіжний захід у вигляді застави 1 мільйон гривень, передає Судовий репортер з посиланням на ДБР.

Суддя підозрюється у державній зраді за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 ККУ)

Також запобіжні заходи обрані колишнім президенту і премʼєр-міністру. Відомо, що підозрюваним є колишній президент і премʼєр міністр Віктор Янукович, який перебуває у розшуку.

Раніше Вища рада правосуддя не дала згоди на утримання під вартою судді Івченка і не відсторонила його від посади.

Підозру оголосили через судове рішення 2012 року, яким Івченко задовольнив позов Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення 3,1 мільярда гривень.

Йшлося про погашення заборгованості 1996-1997 років за природній газ за контрактами підприємства «Єдині енергетичні системи», яким керувала Юлія Тимошенко.

Як стверджують у ДБР, держава не мала жодного відношення до боргу комерційного підприємства і не могла нести за нього відповідальність.

Стягнення цього боргу, начебто, було частиною плану влади РФ, відповідно до якого обороноздатність та збройні сили Росії будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету України під приводом виконання рішення Господарського суду Києва про погашення неіснуючого боргу. Для цього країна-агресор залучила до підривної діяльності проти України тодішніх президента, прем’єр-міністра України та суддю Господарського суду Києва, а також керівників різних ланок судової системи.

На виконання цього рішення суду на користь РФ з України було стягнуто близько 40 млн грн. Після початку агресії РФ та зміни керівництва держави, у 2014 році інший суддя Господарського суду за нововиявленими обставинами скасував рішення на користь РФ, однак повернути безпідставно стягнуті в інтересах Росії гроші так і не вдалося. За даними слідства, сплачені кошти витрачені на фінансування військової агресії проти України.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка