[гучні справи]

Андрій Морару перебуває під слідством через хабар.

В декларації начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС в Одеській області Андрія Морару, якого упіймали на хабарі, знайшли ознаки незаконного збагачення, пише 368.media.

Морару став відомий тим, що задекларував криптовалюту Bitcoin на 57,77 млн гривень (37 монет), яка нібито належить його дружині. Після хабарів та обшуків з боку ДБР, НАЗК почало повну перевірку посадовця. Ось що вони знайшли.

У своїх поясненнях посадовець вказав, що відомості про криптовалюту вносив зі слів дружини. Згідно з поясненнями жінки криптовалюту їй подарували до знайомства з майбутнім чоловіком. Конкретну дату та час здійснення подарунка вона не памʼятає. Адреса публічного гаманця їй не відома, при цьому вона зазначила, що не може ні підтвердити, ні спростувати наявність вказаної криптовалюти. Також відповідно до інформації, отриманої від мережі Binance, остання не змогла підтвердити наявність зазначеної вище криптовалюти ні станом на 5 травня 2023-го, ні станом на 31 грудня того ж року. Крім того, згідно з інформацією, отриманою від Binance, дружина зареєструвалася на платформі лише після подання декларації, тобто 4 лютого цього року.

Морару також вказав, що його дружина має 100 тис. євро та 200 тис. доларів готівкою. Пояснення було таке саме – записував зі слів дружини, яка отримала це у подарунок від «невідомого». Загальна сума доходів жінки з 2005 по 2023 року становив всього 63 тис. гривень, що свідчить про неможливість самостійно зробити такі заощадження.

Морару не вказав в декларації Audi RS Q 8 (2021), який отримав у квітні 2023 року. Сам посадовець не скористався правом надати пояснення. Авто придбав через Володимира Артеменка з ТОВ «Юнікарс» за 500 тис. гривень.

Посадовець не вказав будинок в Одесі (200,5 кв. м) з земельною ділянкою (637 кв. м), де фактично проживав протягом 2023 року. Об’єкт будувався з 2017 по 2018 роки та був оформлений на його колишню дружину. Вартість маєтку за даними експертів може становити понад 7 млн гривень!

Далі майно передали до статутного капіталу приватного підприємства «Салвейв» (42014424). Посадовець заявив, що не мешкав там, проте його авто Mercedes-Benz G 400 D постійно фіксували біля будинку. Також посадовць оплачував карткою комунальні послуги.

Також міграційник не вказав квартиру в 48,6 кв. м в Одесі, яка належить його дружині з 28 липня 2022 року. Вартість майна склала 1,84 млн гривень. Морару заявив НАЗК, що не знав про майно, яке нібито дружина отримала у подарунок.

Морару не вказав своїх дітей у декларації: Даніїла Морару, Кіру Музиченко, Поліну Музиченко.

Морару не зазначив відомостей, про нерухомість матері: офіс (195,8 кв. м) у місті Білгород-Дністровський, гараж (48,7 кв. м) у смт Затока, магазин (8,6 кв. м), земельна ділянка (800 кв. м), у місті Білгород-Дністровський, 65/100 часток будівлі магазину (39,4 кв. м)у місті Білгород-Дністровський.

Для прикриття своєї незаконної діяльності у березні 2018 року Морару та інші засновують обслуговуючий кооператив «Неонол» у Білгороді-Дністровському. До пайового фонду він передає належне йому майно, яке потім опинилося у матері: офіс (195,8 кв. м) вартістю 461 тис. гривень; гараж з (48,7 кв. м) у смт Затока за 32 тис. гривень тощо. Загалом субʼєкт декларування передав до ОК «Неонол» активів на загальну суму понад 581 тис. гривень та вийшов зі складу підприємства. Грошова компенсація не сплачувалась.

29 березня 2018 року у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 332, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК було накладено арешт на належне Морару майно. Тобто субʼєкт декларування, усвідомлюючи реальну ймовірність накладення арешту на його активи у рамках кримінального провадження, напередодні засновує обслуговуючий кооператив та передає належне йому на праві приватної власності нерухоме майно як внески до пайового фонду кооперативу з відповідним внесенням змін до державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Окремо варто зазначити, що 19 липня 2018 мати Морару перед тим, як увійти до складу засновників ОК «Неонол», видає на імʼя сина довіреність строком до 19 червня 2021 на розпорядження всім майном та ведення справ у суді. У вересні до складу засновників входить Морару Н.М., яка разом з колишньою дружиною посадовця Оленою Музиченко та третьою особою здійснюють спільне управління кооперативом.

У квітні 2023 року матір Морару придбала у ПрАТ «Одеса-Авто» Mercedes-Benz G 400D за 5,65 млн гривень. Морару заявив, що авто користувалася його дружина Літвінова Г.О. Але відеозаписи систем спостереження вказували, що за кермом часто був сам посадовець.

Окремо в НАЗК заявили, що не змогли встановити чи спростувати наявність або те, що вартість чоловічих годинників посадовця перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб:

Jaeger-LeCoultre (сталь);
Jaeger-LeCoultre (рожеве золото);
Chopard (титан, золото);
Breguet (жовте золото);
Girard-Perregaux (біле золото, платина);
Maurice Lacroix (жовте золото, сталь);
Patek Phillippe (жовте золото);
Girard-Perregaux (жовте золото);
Audemars Piguet (сталь).

Морару не зазначив відомостей про входження (членство) у Національну асоціацію ради адвокатів України, оскільки відповідно до відомостей Єдиного реєстру адвокатів України на імʼя субʼєкта декларування Рада адвокатів Одеської області 24 квітня 2020 року видала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

За результатами повної перевірки декларації щодо зʼясування достовірності задекларованих відомостей встановлено, що субʼєкт декларування при поданні декларації вказав відомості, що не відповідають дійсності на загальну суму 83 млн гривень. До правоохоронних органів направлено обґрунтований висновок за ст.366-2 КК (ознаки недостовірних відомостей).

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка