[гучні справи]

Для цього навіть була створена спеціальна «аналітична група».

Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру колишнім керівникам Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба ДБР.

У 2020 році тодішня керівниця обласної податкової підбурила своїх підлеглих розробити злочинну схему заробляння грошей, яких вона об’єднала в злочинну організацію.

Протягом декількох років - 2020-2023 роках - посадовці податкової різних рівнів надавали змогу ризиковим підприємствам постачати товари без сплати податку на додану вартість.

Для прикриття оборудки організатор схеми видала наказ «Про створення аналітичної групи» у податковій, до якої включила відібраних нею виконавців. Цей наказ фактично дозволяв поставити під повний контроль моніторинг реєстрації податкових накладних та відбирати потенційних «клієнтів».

«Допомога» лише одному підприємству із категорії ризикованих обійшлась державі у 56 мільйонів гривень.

Задокументовано, що податківці умисно перешкоджали зупиненню реєстрації 36 податкових накладних у встановлений законом термін без відповідного поповнення електронного рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ.

Чотирьох осіб ДБР затримало в різних містах України, а от одна з фігуранток намагалася залишити територію України. В ході оперативних заходів ДБР блокувало спробу втечі та затримало посадовицю на території одного з контрольно-пропускних пунктів на заході країни.

Чотирьом затриманим повідомлено про підозру у використанні службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене злочинною організацією (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 255 КК України).

А колишній керівниці ДПС у Дніпропетровській області повідомили підозру ще й у створенні та керівництві злочинною організацією (ч. 3 ст. 255 КК України).

Також здійснюються заходи для встановлення інших членів злочинної організації.

Санкіції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 13 років з конфіскацією майна.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали

Днями очікується судовий розгляд пересічної на перший погляд цивільної справи №370/1104/22 у касаційній інстанції, співвідповідачем у якій є власник потужного вітчизняного виробника будівельних матеріалів ТОВ «Сталекс» Олександр Кіктенко


fb Мы в Twitter RSS

хроніка