[гучні справи]

Історія сім’ї Бесідовських є яскравим прикладом того, як в умовах суспільної нестабільності деякі люди використовують важку ситуацію в країні, що воює, у своїх корисливих інтересах, ігнорують закони та норми моралі. Вони не лише несуть відповідальність за свої дії перед законом, а й становлять загрозу для ділового світу та суспільства загалом. Подібні афери справляють негативне враження про бізнес та підривають довіру до економічної системи України, пише видання "Критика".

Справа сімейства Бесідовських – це не скрупульозне та чесне виконання контрактів, а скоріше можливість вкотре обдурити представників бізнесу та звичайних людей, позбавивши їх грошей та не виконавши своїх обіцянок.

Розроблені сім’єю Бесідовських шахрайські схеми залишалися б ще довго робочими та прихованими від громадськості. Але скільки мотузці не витися, а кінець все одно буде. 25.08.2022 року було порушено кримінальну справу №12022100060001069, де ця родина звинувачується у шахрайстві на суму 52 650 доларів США. Кваліфіковано цю справу за частиною 4 статті 190 КК України – «заволодіння грошима шахрайським шляхом під приводом виконання робіт з розробки та погодження проєкту дерев’яних сходів та виконання комплексу робіт з їх виготовлення та монтажу, зловживаючи довірою потерпілого».

Торгова марка Altair Luxury Interiors, за якою стоїть родина Бесідовських, представляє розкішні меблі на замовлення. Створює видимість якісного елітного продукту. Але це чудова обгортка, а всередині ховаються обман та невиконання зобов’язань.

Олег Бесідовський не виконав умови договору, термін якого спливав 27.10.2020 року. Обдурений клієнт вимагав виконання договору чи, у разі неможливості, повернути йому витрачені кошти. Але отримані авансовим платежем кошти сім’я шахраїв не повернула. А потерпілий звернувся до правоохоронних органів.

І це не поодинокий випадок у низці шахрайських афер цієї родини. Крім цього, Бесідовські залучені до серії судових розглядів та виконавчих проваджень щодо невиконання умов кредитних договорів та інших фінансових злочинів.

Ось деякі з них:

Глава сім’ї Бесідовський О.М. фігурує у справі щодо невиконання умов кредитного договору з банком «Надра». 04.04.2022 року на підставі судового рішення відкрито виконавче провадження зі стягнення з Бесідовського О.М. та його поручителів (батько, дружина, Лукашенко О.Ю.) 408 тисяч 202 доларів США та 885 тисяч 755 грн.

Бесідовський, щоб уникнути відповідальності перед кредиторами і законом, використовуючи тактику відмовитися від зобов’язань, заздалегідь переоформлював своє майно на сина. А компанії – на підставних осіб, змінюючи засновників, керівників, місця реєстрації. Для прикладу: ТОВ «АЛЬТАІР Ю ЕЙ» тепер має назву ТОВ «Меблі НЕТ», а компанія ТОВ «Укрбудпроєктдизайн» тепер формально контролюється Ляхевичем С.В. та Кірнос В.П.

Родина Бесідовських фігурує у судових розглядах з іпотекодержателем ТОВ «ФК «Дніпрофінансгруп». Дві нові квартири та неслужбові приміщення у м. Києві були в іпотеці під банківський кредит. Ця компанія надавала під заставу нерухомого майна гроші главі сімейства, а після того, як не дочекалася виконання умов договору, звернулася до суду щодо стягнення заборгованості із виплат.

Для України, яка прагне увійти до Європейського союзу, важливо, щоб державні органи та правоохоронні структури вживали дієвих заходів для швидкого припинення таких злочинів, захищали інтереси громадян та представників бізнесу від різноманітних шахраїв та аферистів.

Боротьба з корупцією, дотримання законів та підтримка законослухняних підприємців сприяють створенню сприятливого та справедливого бізнес-середовища, в якому можуть процвітати чесні підприємці, які вкладають свою працю та ресурси у розвиток суспільства.

Історія сім’ї Бесідовських має послужити нам уроком про те, як важливо дотримуватися принципів чесності та етичності в бізнесі, а також як важливо мати систему перевірок та балансів, щоб запобігти можливим зловживанням та аферам.

Крім негативного впливу на економіку країни, дії сім’ї Бесідовських негативно впливають на українське суспільство в цілому. Обман і шахрайство залишають свій слід не лише на жертвах їхніх дій, а й на громадській довірі до бізнесу, правосуддя та державних інституцій.

Кожен випадок виявлення та притягнення до відповідальності подібних аферистів має бути сигналом для покращення законодавства та механізмів контролю за бізнесом, щоб забезпечити більш ефективний захист інтересів громадян та підприємців.

Боротьба з корупцією та шахрайством потребує спільних зусиль з боку уряду, правоохоронних органів, громадських організацій та бізнес-спільноти. Тільки об’єднані зусилля можуть призвести до створення справедливого та сприятливого оточення для розвитку бізнесу та суспільства загалом.

Історії, подібні до тих, які пов’язані з сім’єю Бесідовських, повинні бути не тільки застереженням, а й стимулом для дій у напрямку зміцнення законності та чесності у всіх сферах суспільного життя.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали

Днями очікується судовий розгляд пересічної на перший погляд цивільної справи №370/1104/22 у касаційній інстанції, співвідповідачем у якій є власник потужного вітчизняного виробника будівельних матеріалів ТОВ «Сталекс» Олександр Кіктенко


fb Мы в Twitter RSS

хроніка