[гучні справи]

Чиновник часів Януковича вклав вкрадені мільйони у віллу і виноробню.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишньому генеральному директору державної компанії «Укрспецекспорт» Дмитру Перегудову у заволодінні коштами та їхньої легалізації. Перегудова зараз судять у Вищому антикорупційному суді за інший епізод заволодіння коштами, пише Слово і діло.

«За процесуального керівництва прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому генеральному директору державної компанії, що уповноважена державою бути посередницею у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення. Дії ексочільника компанії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України. Оскільки особа переховується від органу досудового розслідування, про підозру їй повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України», – інформує прокуратура.

Як стверджують у НАБУ, підозрюваний експосадовець у змові з іншими особами незаконно переказував кошти держпідприємств на рахунки іноземних компаній під виглядом «агентських послуг» з продажу української військової техніки. Загальна сума таких переказів перевищує 46 млн доларів. Частина цих коштів – щонайменше 13 млн євро – була переведена через низку транзитних компаній і осіла на рахунках підозрюваного.

За даними слідства, Перегудов використав ці кошти для купівлі елітної нерухомості у Франції, на яку наклали арешт. Зокрема, йдеться про:

- віллу (вартість 86 млн грн);
- виноробню, корпоративні права та 105 земельних ділянок (229 млн грн);
- 27 виноробних ділянок (37 млн грн).

Раніше Вищий антикорупційний суд заочно заарештував ексміністра оборони Дмитра Саламатіна, а також ексгендиректора «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова.

За версією слідства, у 2010-2012 роках ексгендиректори «Укрспецекспорт» Саламатін та Перегудов організували безпідставне складання документів про нібито сприяння у здійсненні експорту озброєння та військової техніки до Казахстану компанії, зареєстрованій в ОАЕ. Підставою для перерахування винагороди агенту стало начебто його сприяння в залученні іноземного замовника та укладенні з ним зовнішньоекономічної угоди на постання продукції спеціального призначення виробництва одного з вітчизняних підприємств. Насправді всі домовленості щодо укладення угоди та подальші контакти з приводу виконання її умов здійснювалися безпосередньо між українською стороною та замовником, без залучення будь-яких третіх осіб. Як наслідок, «агенту» незаконно перерахували понад 23,9 млн дол.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка