Справа про заволодіння землею Верховної Ради передано до суду.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата Дмитра Ісаєнка та колишнього помічника директора державного підприємства «Державний будівельний комбінат» Олега Динола про спробу отримання під забудову земельної ділянки Держбудкомінату, передає «Слово і діло».
«Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням чинного народного депутата України та колишнього посадовця «Держбудкомбінату», у спробі отримання під забудову земельної ділянки, що належить державі і перебуває в постійному користуванні державного підприємства «Державний будівельний комбінат» Апарату Верховної ради», – інформує прокуратура.
Раніше Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з ексдиректором Держбудкомінату Юрієм Юрловим.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Дмитру Ісаєнку та ще трьом особам, серед яких і ексдиректор ДП «Державний будівельний комбінат» Юрій Юрлов. За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.
Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість, як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.
Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.