[громкие дела]

Як добре відомо, традиційні способи управління (за допомогою звичайного провідного пульта чи із кабіни) кранами мостового типу мають певні недоліки. Зокрема, при використанні підвісного пульта керування оператор-кранівник є, по суті, прив'язаним до крана і змушений слідувати за ним на невеликій відстані, ризикуючи зачепитися за якусь перешкоду на шляху (адже йому в першу чергу необхідно стежити за транспортуємим вантажем).

Та й на шляху переміщення проводу, який тягнеться від пульта до крана, потрібно усунути всі можливі перешкоди. Крім того, і сам оператор, і кабель можуть заважати співробітникам, які працюють неподалік зони дії кранової техніки. Що ж стосується управління з кранової кабіни, прикріпленої на певній висоті до моста, то й тут є деякі недоліки.

По-перше, при огляді зверху з кабіни оператору важко точно позиціонувати вантаж при опусканні, що затягує процес виконання необхідних вантажно-розвантажувальних робіт і призводить до зайвого пробігу крана, а отже, до додаткових витрати електроенергії. По-друге, підприємство змушене тримати у штаті стропальника, який займається кріпленням та відкріпленням вантажів.

Переведення крана на радіокерування (https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/) дозволяє:

  1. Підвищити безпеку праці, здійснювати управління краном поза небезпечною зоною робіт, на достатній великій відстані від вантажу – з будь-якого місця на робочому майданчику або поблизу нього.
  2. Забезпечити швидке і точне позиціонування транспортуємих вантажів.
  3. Прискорити виконання всіх підйомно-транспортних робіт.
  4. Мінімізувати простої та зайвий пробіг крана.
  5. Зменшити витрати на оплату електроенергії.
  6. Скоротити посаду стропальника – його обов'язки без проблем може виконувати оператор.
  7. Одночасно керувати кількома кранами за допомогою одного радіопульта.

Київський завод підіймально-транспортного обладнання, спеціалісти якого мають великий досвід робіт по переведенню кранів на дистанційне керування з підлоги, пропонує своїм замовникам на вибір кілька сучасних систем радіоуправління, які відрізняються за:

  • виконанням (кнопкові та джойстикові);
  • призначенням (для роботи з одношвидкісними, двошвидкісними та механізмами з частотним приводом);
  • кількістю клавіш керування;
  • робочою частотою;
  • робочою дистанцією (від 50 до 150 метрів);
  • робочою температурою (нижній поріг - від -20°С, верхній поріг - +80°С);
  • джерелом живлення (пальчикові батареї чи акумулятор).

Системи радіокерування кранами мають дуже помірну вартість, невеликий термін окупності, довгий термін служби і дозволяють підключатися до електроприводу будь-якої кранової техніки. Варто також відмітити, що переведення кранів на дистанційне управління з підлоги не впливає на їх техніко-експлуатаційні параметри – усе залишається без змін.

Більше подробиць про те, як саме перевести мостовий кран на радіокерування, можна дізнатися, відвідавши сайт КЗПТО. Посилання — тут.

хроника