[гучні справи]

Геннадій Сорочинський

В боротьбі за репутацію СЕО Uni-Laman Group задіяв зв’язки у правоохоронних органах.

Геннадій Сорочинський (на фото), фігурант одного із наших розслідувань і гендиректор великого логістичного холдингу Uni-Laman Group, вирішив залучити поліцейських до своїх «розбірок» із журналістами.

Як пише головний редактор проекту [гучні справи] Павло Шульц, напередодні Нового року редакція видання отримала курйозного листа. Його автор – заступник начальника 2-го відділу Одеського районного управління №1 ГУНПУ Одещини В’ячеслав Барба. Власне, це був не просто лист, а «запит на надання інформації та копій документів».

Із запиту випливає, що в грудні минулого року номінальний засновник ТОВ «Ламан Шипінг» Сорочинський Геннадій звернувся у відділок Барби із зверненням про «поширення дезінформації» нашим виданням стосовно компанії Сорочинського.

Геннадій Сорочинський у зверненні в поліцію заявив, мовляв, журналісти у своїй статті стверджують, що його компанія співпрацює із державою-агресором, «оскільки веде бізнес на її території куди і сплачує податки», а також вказують на причетність компанії до кримінальних правопорушень на території України.

У зв’язку цим заступник начальника відділку поліції В’ячеслав Барба наполегливо попросив журналістів «надати інформацію щодо достовірності інформації /…/ стосовно діяльності ТОВ «Ламан Шипінг».

Геннадій Сорочинський

Тобто, пан поліцейський у завуальованій формі висунув нам вимогу документально довести, що Геннадій Сорочинський і записане на нього ТОВ працює в країні-агресорці і платить там податки, а також фігурує у кримінальних справах в Україні.

Можна чимало говорити про правомірність такої вимоги, та курйоз полягає у іншому.

Почнемо з того, що інформацію про те, що ТОВ «Ламан Шипінг» і деякі інші компанії, що входять у холдинг Uni-Laman Group, який очолює Геннадій Сорочинський, фігурують чи фігурували колись у кримінальних провадженнях, ми черпали з Єдиного державного реєстру судових рішень. На який неодноразово посилались при «поширенні інформації». Тож важко уявити, яким чином ми можемо надати полковнику Барбі «інформацію щодо достовірності інформації», викладеної у судових документах чи клопотаннях колег полковника Барби.

А «наполегливе прохання» поліціянта надати інформацію про співпрацю Сорочинського з окупантами взагалі виглядає анекдотично. Бо в нашій статті «Uni-Laman Group: бізнес в країні-агресорі, кримінальні справи та криваві сліди», на яку посилається полковник Барба через звернення до нього пана Сорочинського, ми спростовуємо поширені іншими ЗМІ твердження про роботу Uni-Laman Group в Росії.

Можливо, Геннадій Сорочинський і заступник начальника відділку не стали читати далі заголовка, який сам по собі може ввести в оману. Але у статті підкреслюється: стверджувати зі 100% упевненістю, що Uni-Laman Group співпрацює з росіянами, наразі неможливо.

У статті говориться, що очевидний зв’язок холдингу Uni-Laman Group з Росією (якщо не брати до уваги не до кінця затерті згадки в інтернеті) проходив через панамську «Спешиал Шипінг Інк» - номінального бенефіціара російського ТОВ «Інтер Логістик», на який в 2016-му після вбивства Миколи Атаманюка, тодішнього бенефіціара холдинга, перекинули левову частку російського бізнесу Uni-Laman Group. Фактична ліквідація одеського «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі», «номіналом» якої також була «Спешиал Шипінг Інк», цей зв’язок обірвала.

Якщо Uni-Laman Group працює з компаніями, які прямо або опосередковано співпрацюють із російськими організаціями, це може створювати враження участі в економічній активності РФ, навіть без прямої співпраці з резидентами країни-агресорки.

Чи змінився реальний кінцевий бенефіціар компанії «Спешиал Шипінг Інк», яка досі володіє (колишнім) бізнесом холдингу в Росії? Чи досі він має стосунок до Uni-Laman Group?

Корпоративна структура Uni-Laman Group, як і російських компаній, які можна було б пов’язати із холдингом, не дозволяє із упевненістю стверджувати, хто саме насправді за ним стоїть. Принаймні, з’ясувати це силами маленької журналістської команди – практично неможливо. Упевнений, що у правоохоронців це вийшло б набагато краще.

Павло Шульц, головний редактор проекту [гучні справи]

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка