[гучні справи]

Зараз організатор масштабної схеми розкрадання столичної землі переховується у Відні.

Втечі за кордон колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького, якого підозрюють у створенні та керуванні злочинною організацією з метою заволодіння столичною землею, сприяли співробітники поліції та колишні позаштатні працівники СБУ, до кордону фігуранта супроводжувало прикриття у вигляді авто із табличкою "200". Загалом у порятунку Комарницького, за даними співрозмовників Української правди серед правоохоронців, брали участь чотири людини з посвідченнями СБУ, два співробітники Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області та один тамтешній депутат.

Спецслужба запевнила, що люди, які мали відповідні посвідчення, на момент протиправних дій не мали відношення до СБУ. За словами джерел у правоохоронних органах, цих людей було позбавлено статусу позаштатних працівників СБУ за тиждень до втечі Комарницького.

Двоє співробітників ДСР Нацполіції, причетних до переправлення фігуранта за кордон, наразі звільнені, їм оголошено про підозру.

Однією з особливостей, які відзначають цю "спецоперацію", є те, що до кордону Комарницького везли "під прикриттям" камуфльованого автомобіля з табличкою "200", яким зазвичай перевозять полеглих українських бійців.

Видання наводить цитати з протоколу допиту товариша Комарницького Юрія Довгаленка, який кілька днів тому на допиті в СБУ визнав, що організовував законспірований виїзд Комарницького з Києва до українського кордону з-під носа у всієї правоохоронної системи, яка активно розшукувала підозрюваного в організації масштабної схеми з розкрадання столичної землі.

"Крім того, коли ми забрали Комарницького Д.С. та почали рух у напрямку м. Хуст, останній повідомив нам, що до м. Хуст попереду нас також їхатиме камуфльований автомобіль, з табличкою "200" під лобовим склом, який уже виїхав раніше. Протягом усього нашого пересування основна задача "Тойота Ленд Крузер 200", полягала в тому, щоб повідомляти про наявність на маршруті блокпостів, а також у разі наявності таких - повідомляти про те, чи здійснюється на них перевірка на предмет наявності у транспортних засобах Комарницького Д.С., якого на той час розшукувало НАБУ, про що навіть неодноразово повідомляли ЗМІ. Рухаючись у зазначеному складі та у зазначеному напрямку, "Тойота Ленд Крузер 200" їхала попереду від нас на відстані близько 30 кілометрів, виконуючи завдання з розвідування обстановки. Перед ними їхав зазначений камуфльований автомобіль для "перестраховки", з метою розвідки обстановки щодо наявності на маршруті блокпостів або працівників правоохоронних органів", - йдеться в протоколі допиту.

6 лютого 2025 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро проводить слідчі дії у бізнесмена Дениса Комарницького.

Пізніше пресслужба НАБУ повідомила, що Бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура "проводять масштабну операцію "Чисте місто" з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді".

В рамках цієї справи ВАКС на два місяці відправив під варту заступника голови КМДА Петра Оленича та встановив йому заставу у розмірі 15 млн грн. Голові комісії з земельних питань Михайлу Терентьєву також обрали запобіжний захід — два місяці тримання під вартою з можливістю застави у майже 20 мільйонів гривень.

10 лютого стало відомо, що Комарницький намагається покинути територію України, правоохоронці вживають заходів для його затримання.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка