[громкие дела]

Денис Парамонов ховає сліди своїх діянь за завісою потужної інформаційної кампанії.

Дедалі більших резонансів набувають випадки, коли особи, яких підозрюють у колабораціонізмі, користуються привілеями і захистом, яких почасти не мають навіть захисники та їхні родини. "Ждуни" стають "щирими патріотами", здорові чоловіки – "людьми з інвалідністю", а колаборанти – волонтерами. Далі – про один з таких випадків. Ми наводимо факти, які можуть втілювати вищезазначені приклади, пише Цензор.

Служба безпеки України розслідує справу про можливу колабораційну діяльність бізнесмена і мецената Дениса Парамонова. Сам герой розслідування, попри оголошення в розшук, перебуває в Україні.

За даними джерел видання, з ініціативи Центрального Управління СБУ відкрито провадження, яке стосується колабораційної діяльності Парамонова.

Денис Парамонов – власник холдингу "SMK-group" (до якої входять Салтівський, Бердянський, Богодухівський та Київський м’ясокомбінати та агрофірма "Світанок"), мережі продуктових магазинів та онлайн-магазину "Cooker".

Є інформація про те, що Парамонова підозрюють у тому, що через довірених осіб він досі контролює ТОВ "БЕРДЯНСЬКИЙ М'ЯСОКОМБІНАТ" і ТОВ "БЕРДЯНСЬКІ КОВБАСИ", які діють на тимчасово окупованій території Запорізької області.

З 19 липня по 14 вересня цього року Парамонов перебував у розшуку, як особа, що переховується від органів досудового розслідування за матеріалами ЄРДР №42022110000000490 від 19.12.2022 за ч.4 ст.111-1 (колабораційна діяльність).

Встановлено, що власник холдингу "SMK Group" Парамонов Д.Ю. після окупації РФ частини території в Запорізькій області, для подальшого контролю власних підприємств та виробничих потужностей в місті Бердянськ, здійснив перереєстрацію юридичних суб’єктів господарювання на підконтрольних осіб та організував виробництво м’ясних виробів, які реалізовуються на непідконтрольній Україні території, а також в місця дислокації військових РФ.

За версією слідства, Парамонов спільно зі своїми довіреними особами - Єгором Толоком і Геннадієм Бабаяном надає сприяння окупаційній владі РФ на тимчасово-окупованій території Запорізької області, а саме в Бердянську. Власні активи ТОВ "Бердянський м’ясокомбінат" і ТОВ "Бердянські ковбаси" він переоформив на вказаних осіб.

Завод Парамонова у місті продовжує працювати, продаючи свою м’ясну продукцію окупаційним військам. Обидва підприємства перереєстровано за російським законодавством. Податки відповідно також сплачуються окупаційній адміністрації. Сприяє діяльності ООО "Бердянський м’ясокомбинат" та ООО "Бердянские колбасы" т. зв. голова т. зв. ради міністрів військово-цивільної адміністрації Запорізької області Антон Кольцов, який навіть формує замовлення на виробництво та постачання м’ясних виробів російській окупаційній владі Запорізької області.

З метою недопущення втрати ТОВ "Бердянський м’ясокомбінат" і ТОВ "Бердянські ковбаси", за ініціативи Парамонова в Естонії зареєстровано компанію "DJP Invest OU", членом правління якої є Масалов Володимир Юрійович, а формальним власником Бабаян, який став засновником ТОВ "Бердянський м’ясокомбінат" (директор Бабаян Г.Л.) і ТОВ "Бердянські ковбаси" (директор Толок Є.О.), а кінцевим бенефіціаром є Денис Парамонов.

Відповідно до ЄРДР, останнє рішення у справі - ухвала від 25.08.2023 р.: застосувати до Парамонова Д.Ю. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у ДУ "Київський слідчий ізолятор", з моменту затримання 23.08.2023 до 06.10.2023. Визначити розмір застави в сумі 300 000 грн., яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем).

За даними видання, цей період Парамонов перечекав у Варшаві, звідки повернувся близько місяця тому. Чи означає це повернення фактичне завершення кримінального провадження при його формальній наявності? Ані СБУ, ані Парамонов говорити відмовляються. Цікаво, що поверненню бізнесмена-втікача передувала масивна інформаційна PR-кампанія, яка висвітлювала його як мецената. Так, Фонд Парамонова розігрував серед "донатерів" автомобіль Bentley, який останні декілька років належав бізнесмену, а гроші повинні були піти на допомогу лікарням. За мінімальними розрахунками така кампанія в ЗМІ та телеграм-каналах могла коштувати декілька мільйонів гривень.

Видання має в розпорядженні дані про перетин Денисом Парамоновим українського кордону на виїзд. З початку повномасштабного вторгнення Денис Парамонов майже 30 разів перетинав кордон.

Звертає на себе увагу, що до кінця-жовтня-листопада 2022 року він виїздив з країни за системою "Шлях". Але наприкінці минулого року він отримав статус особи з інвалідністю 2-ї групи.

Після цього моменту він виїздив винятково в статусі людини з інвалідністю.

Сам Парамонов нині відомий як меценат – допомагає постраждалим від РФ населеним пунктам Харківщини (що характерно – без вказування винуватців трагедії), йому висловлює подяки Харківська ОВА, а колишня співробітниця адміністрації нещодавно обійняла посаду голови фонду бізнесмена.

Пресслужба Благодійного фонду Дениса Парамонова 25 жовтня пообіцяла нам надати коментар щодо згаданого розслідування СБУ, але наразі журналысти констатують відсутність зв’язку з його боку. Можна вважати це мовчання красномовним. А чи можна вважати таким мовчання з боку державних органів?

Чтобы не пропустить самое важное, подписывайтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

материалы


fb Мы в Twitter RSS

хроника