[громкие дела]

Рубель Андрій Миколайович

Корупціонери допомагали ухилянтам стати «інвалідами».

Правоохоронні органи протягом останніх місяців викрили низку корупційних «схем» за участі посадовців військово-лікарських та медико-соціальних експертних комісій на території всієї України. За грошову винагороду, що коливалася від $200 до, подекуди, $20 000, медичний персонал видавав чоловікам призовного віку фіктивні довідки про інвалідність або інші захворювання, що давали їм можливість ухилятися від мобілізації.

Про це повідомив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Рубель Андрій Миколайович на своїй сторінці Facebook.

Так, лише за матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань за звітний період цього року відкрито 83 кримінальних провадження й повідомлено про підозри 31 фігуранту. Серед підозрюваних — голова та члени ВЛК та МСЕК, військовослужбовці, керівники благодійних та громадських організацій, лікарі, адвокати та цивільні особи.

Загальна сума неправомірної вигоди, отриманої представниками медичних комісій, становить $123 000, що в гривневому еквіваленті дорівнює понад 4,5 млн грн.

Рубель Андрій Миколайович: Боротьба із корупцією представників МСЕК та ВЛК триває

Голова ДСР Андрій Рубель також нагадав, що у серпні оперативники ДСР спільно з органами досудового розслідування Нацполіції провели сотні обшуків у приміщеннях ТЦК та медичних установах, де вилучили майже 35 000 особових справ громадян. 5800 з них вже направлені на повторну перевірку через підозру фіктивності визначених діагнозів.

Після оприлюднення результатів щодо виявлення масштабних «поборів» службовими особами МСЕК та ВЛК, за рішенням Президента наразі перевіряється обґрунтованість виданих лікарських висновків щодо встановлення інвалідності та визнання непридатності громадян до проходження ними подальшої військової служби. Уже відомо про скасування винесених рішень представниками медичних комісій відносно 149 осіб призовного віку.

Також Андрій Рубель підкреслив, що не зважаючи на постійний розголос і вручені підозри, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції фіксують все нові й нові факти зловживання впливом серед представників МСЕК та ВЛК. Так, днями на Одещині поліцейські викрили голову лікарської консультативної комісії одного з місцевих медзакладів, яка у виписках вказувала, що чоловіки хворіють на туберкульоз. Ухилянти ці документи надавали до ТЦК і визнавалися непридатними.

Голова ДСР Рубель підкреслив, що наявність таких «схем» неприйнятна навіть у мирний час, не кажучи вже про воєнний, адже тут порушується питання національної безпеки воюючої держави.


fb Мы в Twitter RSS

материалы


fb Мы в Twitter RSS

хроника